Balmar Alternator 120 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle J10 Pulley Isolated Ground [60-120-J10]
SKU:
90196
MPN:
60-120-J10
Condition:
Brand New
Availability:
Backordered - Call (800) 305-2726 to Order
Shipping:
Out of Stock
Description
Alternator 120 AMP 12V 3.15" Dual Foot Saddle J10 Pulley Isolated Ground
Alternator, 60 Series, 120A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 3.15in, J10 AltMount Serpentine Pulley, Isolated Ground Hitachi-Style Mounting; Typical for Yanmar, Westerbeke, Lehman & Perkins-Sabre Engines
Replaces: 60-120-SR-IG
Specifications:
  • Amperage: 120A