SKU:
103140
MPN:
010-02346-50/SXM
Condition:
Brand New
Availability:
Backordered - Call (800) 305-2726 to Order
Shipping:
Out of Stock
Description
S-WB675 Marine Hideaway Stereo with SiriusXM SXV300 Connect Tuner & Marine/RV Antenna
Fusion Apollo MS-WB675 Marine Hideaway Stereo
Features:
Compact Design
Fusion Digital Signal Processing (DSP)
Easy-To-Install DSP Profiles
Gain Wi-Fi Capabilities
Audio Streaming with Wi-Fi
Volume Control
Power Options
Home Zone
Freedom of Choice to Listen to What You Want
Advanced SiriusXM Features Available
Full Control from Your Apollo ERX400 Remote
Control from A Compatible MFD
Control More Audio Zones
Connectivity:
  • Auxiliary input: 1
  • Optical audio input: 1 digital SPDIF port
  • Ethernet: 1
  • NMEA 2000: 1
  • USB 2.0: 1
  • AM/FM radio: 1 Motorola antenna connector port
  • Speaker: 4 speaker connections (2 zones amplified)
  • RCA pre-out (left, right, and subwoofer): 4 zones (requires external amplification)
  • Line out: 4 (1 x L + R per zone; requires external amplification)
  • Subwoofer out: 1 mono output (requires external amplification)
General Stereo Features:
  • Physical dimensions (HxWxD): (inch) 5.1" x 5.1" x 2.2" / (mm) 130 x 130 x 56
  • Weight: 16.75 oz (475 g)
  • Power input: 10.8-16 VDC
  • Operating Temperature Range: 32-122 degrees F (0-50 degrees C)
  • Current (max): 15 A
  • NMEA 2000® network LEN: 1 (50 mA)
  • BLUETOOTH® technology wireless range: Up to 30' (10 m)
  • ANT® connectivity wireless range: Up to 10' (3 m)
  • Wireless Frequencies/Protocols: BLUETOOTH 2.4 GHz @ +12 dBm nominal; ANT 2.4 GHz @ +7 dBm nominal
  • Compass-safe Distance: (inch) 5.9" (mm) 150 mm
  • Built-in Amplifier: Class-D (2-ohm stereo-stable)
  • Peak Power: 280 watts
  • Rated Power Output (2 ohm): 43 watts RMS x 4 @ 14.4 V input < 10% THD
  • Rated Power Output (4 ohm): 26 watts RMS x 4 @ 14.4 V input < 10% THD
  • Built-in Digital Signal Processing: Yes (with preconfigured DSP profiles)
  • DAB+ Ready: Yes (requires DAB100A antenna module)
  • NRX Remote Compatibility: Yes
What's In The Box?
  • Fusion MS-WB675 marine hideaway stereo
  • Four 8-gauge, self-tapping screws
  • Power and speaker wiring harness
  • Auxiliary-in, line-out, and subwoofer-out wiring harness
  • Line-out and subwoofer-out wiring harness
  • 6 ft (2 meters) NMEA 2000® drop cable
  • Documentation
SiriusXM SXV300 Connect Tuner & Marine/RV Antenna
Features:
  • Flexible Installation: Surface, Low Profile with Base, and Pedestal Mounts
  • Compatible with third-party 1"-14 threaded masts, and rail mounts (sold separately)
  • Antenna with 6" pigtail and 25' antenna cable to allow for optimal placement
Technical Specifications:
  • Dimensions - 3.42" (W) x 2" (H) x 0.7" (D)
  • Power Requirements - 12v DC, 0.3 A (MAX) supplied by boat or RV
  • Operating Temperature - -4°F to +158°F /-20°C to +70°C