Balmar Alternator 100 AMP 12V 1-2" Single Foot Spindle Mount J10 Pulley w/Isolated Ground [621-100-J10]
- MPN:
- 621-100-J10
- Availability:
- In Stock
- Shipping:
Description
Alternator 100 AMP 12V 1-2" Single Foot Spindle Mount J10 Pulley with Isolated Ground
Alternator, 621 Series, 100A, 12V, Spindle Mount (Single Foot), 1-2in, J10 AltMount Serpentine Pulley, Isolated Ground 1" Motorola-Style Mounting; Typical for Westerbeke, Lehman, Hino & Pathfinder Engines 2" Delco-Style Mounting; Typical for Volvo Penta (Gas & Diesel), John Deere, Perkins, Mercruiser, Pleasurecraft, Crusader, Indmar, Marine Power & other GM-based Engines
Replaces: 621-100-SR-IG
- Amperage: 100A