Balmar Alternator 150 AMP 12V 4" Dual Foot Saddle K6 Pulley w/Isolated Ground [604-150-K6]
MPN:
604-150-K6
Availability:
In Stock
Description
Alternator 150 AMP 12V 4" Dual Foot Saddle K6 Pulley with Isolated Ground
Alternator, 604 Series, 150A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 4in, K6 Serpentine Pulley, Isolated Ground 4" J-180-Style Mounting;  Typical for Caterpillar, Cummins, Detroit Diesel & John Deere Engines.
Replaces: 604-150-SR-IG
Specifications:
  • Amperage: 150A