VDO OceanLink 4.3" NMEA 2000 Certified TFT Gateway - Black [A2C1352150001]
MPN:
A2C1352150001
Condition:
Brand New
Availability:
Backordered - Call (800) 305-2726 to Order
Shipping:
Out of Stock
Description
OceanLink® 4.3" NMEA 2000® Certified TFT Gateway - Black
The new OceanLink® 4.3" multifunction TFT Display features a complete 24-bit/16 m colors optically bonded display with transmissive layer technology for perfect readability even in direct sunlight. The TFT Display shows and distributes a wide array of data received from NMEA 2000® and J1939 CAN Bus systems and analog sensors directly connected to the display. Users can customize up to 40 data pages with single, double, treble, or quad grid layouts.
Features:
  • Optically bonded mineral glass lens • Front & rear side protection rating IPX7
  • 1x NMEA 2000® connector
  • 1x J1939
  • 2x Analog input
  • 1x Frequency input
  • 2x 4–20 mA output
  • 1x EasyLink data output
  • 1x Programmable alarm output 500 mA
  • Operating temperature range -20°C/+70°C
  • 12/24V
Specifications:
  • Screen Size: 4.3"