Balmar Alternator 120 AMP 12V 4" Dual Foot Saddle Dual Pulley w/Isolated Ground [604-120-DV]
MPN:
604-120-DV
Condition:
Brand New
Availability:
Backordered - Call (800) 305-2726 to Order
Shipping:
Out of Stock
Description
Alternator 120 AMP 12V 4" Dual Foot Saddle Dual Pulley with Isolated Ground
Alternator, 604 Series, 120A, 12V, Saddle Mount (Dual Foot), 4in, Deep Dual Vee Pulley, Isolated Ground 4" J-180-Style Mounting;  Typical for Caterpillar, Cummins, Detroit Diesel & John Deere Engines
Replaces: 604-120-SR-IG
Specifications:
  • Amperage: 120A