Sebba Shade 8 x 12 ft. Blue Sun Shade f/Boats 26'+ [SS8X12BLU]
SKU:
103151
MPN:
SS8X12BLU
Availability:
Backordered - Call (800) 305-2726 to Order
Shipping:
  • Sebba Shade Sebba Shade 8 x 12 ft. Blue Sun Shade f/Boats 26'+ [SS8X12BLU] MyGreenOutdoors
Out of Stock
Description
8 x 12 ft. Blue Sun Shade for Boats 26'+
Easy Usage: No permanent hardware or professional installation required.
Quality: High quality, durable construction. Blocks 98% of harmful UVA/UVB rays.
Specifications:
  • Color: Blue
  • Fits: Boats from 22’ to 30’+
  • Dimensions Inflated: 8’-4” x 12’-4”
  • Dimensions Deflated: 24” x 14” x 12”